位置:首页 > IC中文资料第5889页 > TDA2008V
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
TDA2008V
12W AUDIO AMPLIFIER Vs = 22V, RL= 4ohm
DESCRIPTION The TDA2008 is a mololithic class B audio power amplifier in Pentawatt package designed for driving low impedenceloads(down to 3.2Ω). Thedivice provides a high output current capability(up to 3A), very low harmonic and crossover distortion. In addition,the device offers the followi
STMICROELECTRONICS
意法半导体
SCRs
General Description The Teccor line of thyristor SCR semi-conductors are half-wave, unidirectional, gate-controlled rectifiers which complement Teccors line of sensitive SCRs. Teccor offers devices with ratings of 1 A to 70 A and 200 V to 1000 V, with gate sensitivities from 10 mA to 50 mA. If ga
TECCOR
SCRs
TECCOR
TDA2008V产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    TDA2008V
  • 制造商
    STMICROELECTRONICS
  • 制造商全称
  • 功能描述