位置:RT314012 > RT314012详情
RT314012中文资料
厂家型号
RT314012
文件大小
543.08Kbytes
页面数量
4
功能描述
General Purpose Relays PCB Relays
通用继电器 PCB Miniature 12VDC 16A 1FormCContact
数据手册
原厂下载下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
TEC
RT314012数据手册规格书PDF详情
Power PCB Relay RT1
1 pole 12A/16A, 1 form C (CO) or 1 form A (NO) contact
DC or AC coil
5kV/10mm coil-contact, reinforced insulation
Ambient temperature 85°C (DC coil)
WG version: product in accordance to IEC 60335-1
Reflow version: for THR (Through-Hole Reflow) soldering process
Typical applications
Boiler control, timers, garage door control, POS automation, interface modules
RT314012产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    RT314012
  • 功能描述
  • RoHS
  • 制造商
    Omron Electronics
  • 触点形式
    1 Form A(SPST-NO)
  • 触点电流额定值
    150 A
  • 线圈电压
    24 VDC
  • 线圈电阻
    144 Ohms
  • 线圈电流
    167 mA
  • 切换电压
    400 V