位置:首页 > IC中文资料第3906页 > TC110301ECTTR
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
TC110301ECTTR
MICROCHIP
微芯科技
TC110301ECTTR
PFM/PWM Step-Up DC/DC Controller
General Description The TC110 is a step-up (Boost) switching controller that furnishes output currents of up to 300mA while delivering a typical efficiency of 84. The TC110 normally operates in pulse width modulation mode (PWM), but automatically switches to pulse frequency modulation (PFM) at lo
2mm-thick Two-way Operation Type
Detector Switch 2mm-thick Two-way Operation Type A surface mountable two-way operation detector switch with 2mm height.
ALPS
阿尔卑斯
Encoder and Push Operation Type Switch
文件:828.49 Kbytes Page:4 Pages
ALPS
阿尔卑斯
Product Change Notice
文件:144.22 Kbytes Page:4 Pages
ETCList of Unclassifed Manufacturers
未分类制造商
TC110301ECTTR产品属性
  • 型号
    TC110301ECTTR
  • 功能描述
    开关变换器、稳压器与控制器 PFM/PWM Step-Up
  • RoHS
  • 制造商
    Texas Instruments
  • 输出电压
    1.2 V to 10 V
  • 输出电流
    300 mA
  • 输入电压
    3 V to 17 V
  • 开关频率
    1 MHz
  • 安装风格
    SMD/SMT
  • 封装/箱体
    WSON-8
  • 封装
    Reel
更新时间:2026-5-14 21:34:00
N/A
5200
原厂原装
SOT-23-5
原厂授权一级代理,专注汽车、医疗、工业、新能源!
25+
SC-74A
明嘉莱只做原装正品现货
21+
MIC/微芯优势分销 实单必成 可开13点增值税
22+
N/A
现货,原厂原装假一罚十!
24+
SC-74A
原装正品.优势专营
17+
sopdip
100%原装正品现货