位置:首页 > IC中文资料第12492页 > SRBE110301
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
SRBE110301
开关式多功能操作装置
操作轴数: 1轴\n轴材质: 树脂\n定位数: 12\n脉冲数: 6\n操作方向: Horizontal\n安装方法: 表面贴装\n行程(按动操作): 0.2mm\n尺寸(W×D×H): 8.05×11×2.35mm\n使用温度范围: -10℃ to +60℃\n最大额定/最小额定(电阻负载): 1mA 5V DC/50μA 3V DC\n电性能: \n输出电压: 1mA 5V DC(电阻负载)时1V以下\n绝缘电阻: 10MΩ min. 50V DC\n耐电压: 50V AC for 1 minute\n\n机械性能: \n按动作力: 3.5±1.5N\n编码器锁扣: 3±2m N·m\n操;
ALPSALPINE
阿尔派
SRBE110301
Encoder and Push Operation Type Switch
文件:828.49 Kbytes Page:4 Pages
ALPS
阿尔卑斯
SRBE110301
Product Change Notice
文件:144.22 Kbytes Page:4 Pages
ETCList of Unclassifed Manufacturers
未分类制造商
2mm-thick Two-way Operation Type
Detector Switch 2mm-thick Two-way Operation Type A surface mountable two-way operation detector switch with 2mm height.
ALPS
阿尔卑斯
PFM/PWM Step-Up DC/DC Controller
General Description The TC110 is a step-up (Boost) switching controller that furnishes output currents of up to 300mA while delivering a typical efficiency of 84. The TC110 normally operates in pulse width modulation mode (PWM), but automatically switches to pulse frequency modulation (PFM) at lo
MICROCHIP
微芯科技
SRBE110301产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    SRBE110301
  • 功能描述
    多向开关 standard 12 detent, 6 pulse
  • RoHS
  • 制造商
    C&K Components
  • 控制类型
    Multi-Directional
  • 端接类型
    PCB
  • 主体大小
    58.9 mm L x 43 mm W x 27.5 mm H