位置:首页 > IC中文资料 > STTH20002TV
STTH20002TV价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
STTH20002TV
TURBO 2 ULTRAFAST HIGH VOLTAGE RECTIFIER
FEATURES AND BENEFITS ■ Suited for SMPS ■ Very Low Forward Losses ■ Low recovery time ■ High surge current capability ■ Insulated: Insulating voltage=2500VRMS Capacitance = 55pF DESCRIPTION Dual rectifier suited for welding equipment, high power industrial application. Packaged in Iso
STMICROELECTRONICS
意法半导体
STTH20002TV
200 V,200 A超高速二极管
Dual rectifier suited for welding equipment, high power industrial application. \n\n Packaged in Isotop, this device is intended for use in the secondary rectification of the applications. • Suited for SMPS \n• Low recovery time \n• Very Low Forward Losses \n• Insulated:Insulating voltage = 2500VRMSCapacitance = 55pF\n• High surge current capability;
STMICROELECTRONICS
意法半导体
封装/外壳:ISOTOP 包装:卷带(TR)剪切带(CT)Digi-Reel® 得捷定制卷带 描述:DIODE MODULE 200V 120A ISOTOP 分立半导体产品 二极管 - 整流器 - 阵列
infrared emitting diode and an NPN silicon phototransistor
文件:502.04 Kbytes Page:9 Pages
ETCList of Unclassifed Manufacturers
未分类制造商
200MHz SAW Filter 61MHz Bandwidth
文件:139.52 Kbytes Page:3 Pages
SIPAT
胜普电子
Low Loss CWDM
文件:351.5 Kbytes Page:2 Pages
OPLINK
SCR Trigger and Control Transformers
文件:33.96 Kbytes Page:1 Pages
RHOMBUS-IND
STTH20002TV产品属性
  • 类型
    描述
  • Number of Diodes_spec:
    2
  • Marketing Status:
    Active
  • Repetitive Peak Reverse Voltage_max(V):
  • Average Rectified Current_max(A):
    200
  • VF_max(V):
    1.05
  • Reverse Current_max(mA):
    0.1
  • Reverse Recovery Time_max(ns):
    50
  • Non-Repet Peak Forward Surge Current_max(A):
  • Junction Temperature_max(°C):
    150
  • General Description:
    200 V