位置:首页 > IC中文资料第5475页 > STP75NE75
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
STP75NE75
N - CHANNEL 75V - 0.01ohm - 75A TO-220/TO-220FP STripFET POWER MOSFET
STMICROELECTRONICS
意法半导体
STP75NE75
isc N-Channel MOSFET Transistor
FEATURES ·Drain Current -ID=75A@ TC=25℃ ·Drain Source Voltage -VDSS=75V(Min) ·Static Drain-Source On-Resistance -RDS(on) = 13mΩ(Max)@VGS= 10V DESCRIPTION ·Motor drive, DC-DC converter, power switch and solenoid drive.
ISC
无锡固电
STP75NE75
STMICROELECTRONICS
意法半导体
FEATURES ·Drain Current -ID=40A@ TC=25℃ ·Drain Source Voltage -VDSS=75V(Min) ·Static Drain-Source On-Resistance -RDS(on) = 13mΩ(Max)@VGS= 10V DESCRIPTION ·Motor drive, DC-DC converter, power switch and solenoid drive.
ISC
无锡固电
N - CHANNEL 75V - 0.01 ohm - 75A - D2PAK STripFET] POWER MOSFET
STP75NE75产品属性
  • 型号
    STP75NE75
  • 制造商
  • 制造商全称
  • 功能描述