位置:首页 > IC中文资料第4091页 > SPPH120100
SPPH120100价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
SPPH120100
按动开关
切换时限: Non shorting\n行程: 1.5mm\n全行程: 2.5mm\n动作力: 2(+1, -0.7)N\n安装方法: PC board\n电路数: 2\n按键形状: Short\n动作: Momentary\n端子形状: Straight\n尺寸(W×D×H): 10.0×10.0×8.5mm\n使用温度范围: -10℃ to +60℃\n最大额定/最小额定(电阻负载): 0.1A 30V DC/50μA 3V DC\n电性能: \n接触电阻(初期/寿命后): 20mΩ max./40mΩ max.\n绝缘电阻: 100MΩ min. 500V DC\n耐电压: 500V A;
ALPSALPINE
阿尔派
SPPH120100
1.5mm-travel Vertical Type
文件:122.67 Kbytes Page:3 Pages
ALPS
阿尔卑斯
SPPH120100
1.5mm-travel Vertical Type
文件:925.99 Kbytes Page:4 Pages
ALPS
阿尔卑斯
120 Amp Rectifier 20 to 100 Volts Schottky Barrier
MCC
MCC
SCHOTTKY DIODES MODULE TYPE 120A
Features High Surge Capability Types Up to 100V VRRM
TEL
TEL
Low-profile One-way Detector Switch
[ALPS] Low-profile One-way Detector Switch The 2mm long stroke made the thin 1.2mm profile possible. Features ● Low-profile:only 1.2mm from the print substrates installation surface. ● Available for reflow soldering. ● The double-sided sliding contact provides high reliability. Applications
ETCList of Unclassifed Manufacturers
未分类制造商
SPPH120100产品属性
  • 型号
    SPPH120100
  • 功能描述
    按钮开关 VERT MOMENTRY 2 POLE
  • RoHS
  • 制造商
    C&K Components
  • 触点形式
    2 NC - 2 NO
  • 开关功能
    ON ? OFF
  • 电流额定值
    4 A 电压额定值
  • AC
    12 V to 250 V 电压额定值
  • DC
    12 V to 50 V
  • 安装风格
    Through Hole
  • 照明
    Illuminated
  • 照明颜色
    None IP
  • 等级
    IP 40
  • 端接类型
    Solder
  • 触点电镀
    Silver
  • 执行器
    Square
  • 可燃性等级
    UL 94 V-0
更新时间:2026-5-13 16:52:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
18+
SMD
85600
保证进口原装可开17%增值税发票