位置:首页 > IC中文资料第138页 > SD400N20PC
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
SD400N20PC
STANDARD RECOVERY DIODES Stud Version
Features ■ Wide current range ■ High voltage ratings up to 2400V ■ High surge current capabilities ■ Stud cathode and stud anode version ■ Standard JEDEC types TypicalApplications ■ Converters ■ Power supplies ■ Machine tool controls ■ High power drives ■ Medium traction applications
IRF
IRF
SD400N20PC产品属性
  • 型号
    SD400N20PC
  • 功能描述
    DIODE 2000V 400A DO-9
  • -(Vr)(最大)
    50V 电流 -
  • 平均整流(Io)
    6A 电压 - 在 If
  • 时为正向(Vf)(最大)
    1.4V @ 6A
  • 速度
    快速恢复 = 200mA(Io)
  • 时反向漏电
    15µA @ 50V 电容@ Vr,