位置:首页 > IC中文资料第4167页 > RF1S45N06
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
RF1S45N06
45A, 60V, Avalanche Rated N-Channel Enhancement-Mode Power MOSFETs
FAIRCHILD
仙童半导体
RF1S45N06
ONSEMI
安森美半导体
isc N-Channel MOSFET Transistor
FEATURES ·Drain Current -ID= 45A@ TC=25℃ ·Drain Source Voltage -VDSS= 60V(Min) ·Static Drain-Source On-Resistance -RDS(on) = 28mΩ(Max)@VGS= 5V DESCRIPTION ·DC-to-DC Converter ·General Industrial Applications ·Power Motor Control
ISC
无锡固电
45A, 60V, 0.028 Ohm, Logic Level N-Channel Power MOSFETs
INTERSIL
45A, 60V, 0.028 Ohm, N-Channel Power MOSFETs
INTERSIL
FAIRCHILD
仙童半导体
FEATURES ·Drain Current -ID= 45A@ TC=25℃ ·Drain Source Voltage -VDSS= 60V(Min) ·Static Drain-Source On-Resistance -RDS(on) = 28mΩ(Max)@VGS= 10V DESCRIPTION ·DC-to-DC Converter ·General Industrial Applications ·Power Motor Control
ISC
无锡固电
RENESAS
瑞萨
RENESAS
瑞萨
45A, 60V, 0.028 Ohm, N-Channel Power