位置:首页 > IC中文资料 > RCJ120N25TL
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
HiPerFET Power MOSFETs
IXYS
艾赛斯
HiPerFET Power MOSFETs
IXYS
艾赛斯
High Current MegaMOSFET
Switching (250V, 12A)
ROHM
罗姆
THREE-TERMINAL LOW-DROPOUT POSITIVE-VOLTAGE REGULATOR (OUTPUT CURRENT: 0.3 A)
The µPD120Nxx series provides low-voltage output regulators with the output current capacitance of 0.3 A. The output voltage varies according to the product (1.5 V, 1.8 V, 2.5 V, or 3.3 V). The circuit current is low due to the CMOS structure, so the powerconsumption in the ICs can be reduced.
NEC
瑞萨
更新时间:2026-5-13 17:42:01
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
24+
SOT-5416&NBS
4500
25+
N/A
18+
TO264
保证进口原装可开17%增值税发票