位置:首页 > IC中文资料 > PHP24N03LT
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
PHP24N03LT
TrenchMOS transistor Logic level FET
PHILIPS
飞利浦
PHP24N03LT
isc N-Channel MOSFET Transistor
FEATURES ·Drain Current -ID= 24A@ TC=25℃ ·Drain Source Voltage -VDSS= 30V(Min) ·Static Drain-Source On-Resistance -RDS(on) = 50mΩ(Max)@VGS= 10V DESCRIPTION ·DC-to-DC Converter ·General Industrial Applications ·Power Motor Control
ISC
无锡固电
PHILIPS
飞利浦
TrenchMOS transistor Standard level FET
GENERAL DESCRIPTION N-channel enhancement mode standard level field-effect power transistor in a plastic envelope suitable for surface mounting using ’trench’ technology. The device features very low on-state resistance and has integral zener diodes giving ESD protection up to 2kV. It is intended