位置:首页 > IC中文资料第7205页 > PHD16N03LT
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
PHD16N03LT
isc N-Channel MOSFET Transistor
FEATURES ·Drain Current -ID= 16A@ TC=25℃ ·Drain Source Voltage -VDSS= 30V(Min) ·Static Drain-Source On-Resistance -RDS(on) = 67mΩ(Max)@VGS= 10V DESCRIPTION ·DC-to-DC Converter ·General Industrial Applications ·Power Motor Control
ISC
无锡固电
PHD16N03LT
N-channel TrenchMOS logic level FET
NEXPERIA
安世
PHD16N03LT
文件:92.88 Kbytes Page:12 Pages
PHILIPS
飞利浦
16A, 30V, Avalanche Rated N-Channel Logic Level Enhancement-Mode Power MOSFETs
FAIRCHILD
仙童半导体
16A, 30V, 0.025 Ohm, Logic Level, N-Channel Power MOSFETs
INTERSIL
INTERSIL
FAIRCHILD
仙童半导体
PHD16N03LT产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    PHD16N03LT
  • 功能描述
    两极晶体管 - BJT RAIL PWR-MOS
  • RoHS
  • 制造商
    STMicroelectronics
  • 晶体管极性
    PNP 集电极—基极电压
  • VCBO
    集电极—发射极最大电压
  • VCEO
    - 40 V 发射极 - 基极电压
  • VEBO
    - 6 V
  • 增益带宽产品fT
    直流集电极/Base Gain hfe
  • Min
    100 A
  • 安装风格
    SMD/SMT
  • 封装/箱体
    PowerFLAT 2 x 2
更新时间:2026-5-14 11:30:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
恩XP
23+
TO-252
11846
一级代理商现货批发,原装正品,假一罚十
恩XP
23+
终端可以免费供样,支持BOM配单!
N
24+
TO-252
只做自己库存 全新原装进口正品假一赔百 可开13%增