位置:首页 > IC中文资料 > PD55003S
PD55003S价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
PD55003S
RF POWER TRANSISTORS The LdmoST Plastic FAMILY
DESCRIPTION The PD55003 is a common source N-Channel, enhancement-mode lateral Field-Effect RF power transistor. It is designed for high gain, broad band commercial and industrial applications. It operates at 12 V in common source mode at frequencies of up to 1 GHz. PD55003 boasts the excellent g
STMICROELECTRONICS
意法半导体
PD55003S
封装/外壳:PowerSO-10 裸露底部焊盘 包装:带 描述:FET RF 40V 500MHZ PWRSO-10 分立半导体产品 晶体管 - FET,MOSFET - 射频
STMICROELECTRONICS
意法半导体
PD55003S
FET RF 40V 500MHZ PWRSO-10
RF power transistor from the LdmoST plastic family of N-channel enhancement-mode lateral MOSFETs
Features ■ Excellent thermal stability ■ Common source configuration ■ POUT = 3 W with 17dB gain @ 500 MHz / 12.5 V Description The PD55003-E is a common source N-channel, enhancement-mode lateral field-effect RF power transistor. It is designed for high gain, broad band commercial and ind
RF POWER transistor, LdmoST plastic family N-channel enhancement-mode, lateral MOSFETs
Description The PD55003-E is a common source N-channel, enhancement-mode lateral Field-Effect RF power transistor. It is designed for high gain, broad band commercial and industrial applications. It operates at 12 V in common source mode at frequencies of up to 1 GHz. PD55003 boasts the excellent
射频金属氧化物半导体场效应(RF MOSFET)晶体管 POWER R.F.
HF to 2000 MHz Class AB Common Source - PowerSO-10RF VHF / UHF radio and digital cellular BTS applications HF to 2000MHz class AB common source - PowerFLAT VHF / UHF radio applications HF to 2000MHz class AB common cource - ceramic packages UHF TV and digital cellular BTS applications 2
HF to 2000 MHz Class AB Common Source - PowerSO-10RF
HF to 2000 MHz Class AB Common Source - PowerSO-10RF VHF / UHF radio and digital cellular BTS applications HF to 2000MHz class AB common source - PowerFLAT VHF / UHF radio applications HF to 2000MHz class AB common cource - ceramic packages UHF TV and digital cellular BTS applications 2 to
ETCList of Unclassifed Manufacturers
未分类制造商
TINY CONTROLLER-BASED SPEECH SYNTHESIZER WITH PWM OUTPUT
EMC
义隆电子
PD55003S产品属性
  • 类型
    描述
  • 频率:
    500MHz
  • 增益:
    17dB
  • 电压 - 测试:
    12.5V
  • 额定电流:
    2.5A
  • 电流 - 测试:
    50mA
  • 功率 - 输出:
    3W
  • 电压 - 额定:
    40V
  • 封装/外壳:
    PowerSO-10 裸露底部焊盘
  • 供应商器件封装:
    10-PowerSO
更新时间:2026-5-14 22:59:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
ST(意法半导体)
25+
N/A
20948
样件支持,可原厂排单订货!
ST(意法半导体)
25+
N/A
正规渠道,免费送样。支持账期,BOM一站式配齐
24+
PowerSO
只做自己库存 全新原装进口正品假一赔百 可开13%增