位置:首页 > IC中文资料 > NXFT15XH103FA1B030
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
NXFT15XH103FA1B030
NTC for Temperature Sensor
MURATA
村田
NXFT15XH103FA1B030
NTC for Temperature Sensor
MURATA
村田
NXFT15XH103FA1B030
NXFT15XH103FA1B030
ETC
知名厂家
NXFT15XH103FA1B030
NTC Thermistors
文件:203.11 Kbytes Page:3 Pages
NTC Thermistors
1. High accuracy and high sensibility temperature sensing is available by the high accuracy NTC Thermistor. 2. This product is compatible with 1005 (1.0mm * 0.5mm) size NTC Thermistor. 3. The variation per hour of this product is stable few. 4. This product is produced with the automation lin
文件:200.8 Kbytes Page:3 Pages
NXFT15XH103FA1B030产品属性
  • 类型
    描述
  • Resistance Value Tolerance (at 25℃):
    ±1%
  • B-Constant (25/50℃):
    3380K
  • B-Constant (25/50℃) Tolerance:
    ±1%
  • B-Constant(25/80℃)(Reference Value):
    3428K
  • B-Constant(25/85℃)(Reference Value):
  • B-Constant(25/100℃)(Reference Value):
  • Maximum Operating Current (25℃):
    0.12mA
  • Rated Electric Power (25℃):
    7.5mW
  • Typical Dissipation Constant (25℃):
    1.5mW/℃
  • Thermal Time Constant:
    4s
  • Operating Temperature Range:
    -40℃ to 125℃
  • Lead Shape:
    Lead Wire type
  • Size Code (in mm):
    030=30㎜
  • Size Code (in inch):
    030=30㎜
  • Shape:
    Lead
  • Mass:
    0.03g
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
25+
正规渠道,免费送样。支持账期,BOM一站式配齐
20+
SMD
DIP2
只做原装正品假一赔十为客户做到零风险!!
23+
原厂授权一级代理,专业海外优势订货,价格优势、品种
24+
NA
只做自己库存 全新原装进口正品假一赔百 可开13%增