位置:首页 > IC中文资料 > NXFS15XH103FA1B030
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
NXFS15XH103FA1B030
NTC Thermistors
MURATA
村田
NXFS15XH103FA1B030
NTC for Temperature Senso
MURATA
村田
NXFS15XH103FA1B030
NTC for Temperature Sensor
NXFS15XH103FA1B030
NTC Thermistors
文件:200.8 Kbytes Page:3 Pages
NTC for Temperature Senso
NTC for Temperature Sensor
1. High accuracy and high sensibility temperature sensing is available by the high accuracy NTC Thermistor. 2. This product is compatible with 1005 (1.0mm * 0.5mm) size NTC Thermistor. 3. The variation per hour of this product is stable few. 4. This product is produced with the automation lin
文件:203.11 Kbytes Page:3 Pages
NXFS15XH103FA1B030产品属性
  • 类型
    描述
  • Resistance Value Tolerance (at 25℃):
    ±1%
  • B-Constant (25/50℃):
    3380K
  • B-Constant (25/50℃) Tolerance:
    ±1%
  • B-Constant(25/80℃)(Reference Value):
    3428K
  • B-Constant(25/85℃)(Reference Value):
  • B-Constant(25/100℃)(Reference Value):
  • Maximum Operating Current (25℃):
    0.12mA
  • Rated Electric Power (25℃):
    7.5mW
  • Typical Dissipation Constant (25℃):
    1.5mW/℃
  • Thermal Time Constant:
    4s
  • Operating Temperature Range:
    -40℃ to 125℃