位置:首页 > IC中文资料 > NXFT15WF104FA1B090
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
NXFT15WF104FA1B090
NTC Thermistors
MURATA
村田
NXFT15WF104FA1B090
NTC for Temperature Sensor
MURATA
村田
NXFT15WF104FA1B090
NTC for Temperature Sensor
NXFT15WF104FA1B090
ETC
知名厂家
NXFT15WF104FA1B090
NTC Thermistors
文件:203.12 Kbytes Page:3 Pages
文件:205.07 Kbytes Page:3 Pages
NXFT15WF104FA1B090产品属性
  • 类型
    描述
  • Resistance Value Tolerance (at 25℃):
    ±1%
  • B-Constant (25/50℃):
    4250K
  • B-Constant (25/50℃) Tolerance:
    ±1%
  • B-Constant(25/80℃)(Reference Value):
    4303K
  • B-Constant(25/85℃)(Reference Value):
  • B-Constant(25/100℃)(Reference Value):
  • Maximum Operating Current (25℃):
    0.04mA
  • Rated Electric Power (25℃):
    7.5mW
  • Typical Dissipation Constant (25℃):
    1.5mW/℃
  • Thermal Time Constant:
    4s
  • Operating Temperature Range:
    -40℃ to 125℃