位置:首页 > IC中文资料 > NXFS15WF104FA1B090
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
NXFS15WF104FA1B090
NTC Thermistors
MURATA
村田
NXFS15WF104FA1B090
NTC for Temperature Sensor
MURATA
村田
NXFS15WF104FA1B090
NTC for Temperature Sensor
NXFS15WF104FA1B090
NTC Thermistors
文件:205.07 Kbytes Page:3 Pages
文件:203.12 Kbytes Page:3 Pages
NXFS15WF104FA1B090产品属性
  • 类型
    描述
  • Resistance Value Tolerance (at 25℃):
    ±1%
  • B-Constant (25/50℃):
    4250K
  • B-Constant (25/50℃) Tolerance:
    ±1%
  • B-Constant(25/80℃)(Reference Value):
    4303K
  • B-Constant(25/85℃)(Reference Value):
  • B-Constant(25/100℃)(Reference Value):
  • Maximum Operating Current (25℃):
    0.04mA
  • Rated Electric Power (25℃):
    7.5mW
  • Typical Dissipation Constant (25℃):
    1.5mW/℃
  • Thermal Time Constant:
    4s
  • Operating Temperature Range:
    -40℃ to 125℃