位置:首页 > IC中文资料第2871页 > NTE56008
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
NTE56008
TRIAC, 15 Amp
NTE
NTE56008
TRIACs
NTE
Analog Frequency Multiplier
文件:500.15 Kbytes Page:15 Pages
PLL
Analog Frequency Multiplier
PLL
NTE56008产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    NTE56008
  • 制造商
    NTE Electronics
  • 功能描述
    TRIAC-600VRM 15A TO-220 IGT=40/75MA
  • 制造商
    NTE Electronics
  • 功能描述
    TRIAC 600V 15A TO-220
    TRIAC, 600V, 15A, TO-220
    TRIAC-600 VRM- 15 A
    TRIAC, 600V, 15A, TO-220; Peak Repetitive Off-State Voltage,
  • Vdrm
    600V; Gate Trigger Current Max(QI),
  • Igt
    75mA; On State RMS Current
  • IT(rms)
    15A; Peak Non Rep Surge Current Itsm
  • 50Hz
    150A; Holding Current Max
  • Ih
    40mA; No. of
  • Pins
    3 ;RoHS
  • Compliant
    Yes
    Thyristor TRIAC 600V 150A 3-Pin(3+Tab) TO-220