位置:首页 > IC中文资料第2858页 > NTE5000A
NTE5000A价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
NTE5000A
Zener Diode, 1/2 Watt 짹5 Tolerance
Features: ● Zener Voltage 2.4 to 200V ● DO35 Package
NTE
NTE5000A
Zener diode, 1/2 watt, + - 5 % tolerance. NTE5000A thru NTE5060A
*\u0001 Zener Voltage 2.4 to 200V\n* DO35 Package* NTE5000A thru NTE5060A\n\n* Zener Diode, 1/2Watt ±5% Tolerance
NTE
HIGH CURRENT SILICON BRIDGE RECTIFIER(VOLTAGE 50 to 1000 Volts CURRENT - 50 Ampere)
PANJIT
強茂
PANJIT
強茂
Silicon planar type
PANASONIC
松下
High Voltage Switch Mode Regulator
文件:438.34 Kbytes Page:18 Pages
NSC
国半
NTE5000A产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    NTE5000A
  • 制造商
    NTE Electronics
  • 功能描述
    ZENER DIODE 500mW 2.4V AXIAL
  • 制造商
    NTE Electronics
  • 功能描述
    ZD-2.4 V- 1/2 W
    DO-35 2.4V .5W ZENER
    ZENER DIODE, 500mW, 2.4V, AXIAL; Zener Voltage Vz
  • Typ
    2.4V; Power Dissipation
  • Pd
    500mW; Operating Temperature
  • Min
    -65C; Operating Temperature
  • Max
    200C; Diode Case
  • Style
    DO-35; No. of
  • Pins
    2; Breakdown
  • Voltage
    1.1V; Diode
  • Type
    Zener;RoHS
  • Compliant
    Yes
    Diode Zener Single 2.4V 5% 500mW 2-Pin DO-35