位置:首页 > IC中文资料第2844页 > NTE15004
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
NTE15004
Integrated Circuit Remote Control Preamplifier
Description: This NTE15004 is a silicon monolithic integrated circuit in an 8–Lead SIP type package designed for a remote control preamplifier of infrared signals. This device features low power, high sensitivity and wide supply voltage. Features: • Wide Operation Voltage: VCC = 6V to 1
NTE
PNP PLANAR SILICON TRANSISTOR(AUDIO POWER AMPLIFIER DC TO DC CONVERTER)
WINGS
永盛电子
20 AMPERE POWER TRANSISTORS COMPLEMENTARY SILICON 140 VOLTS 250 WATTS
MOTOROLA
摩托罗拉
POWER TRANSISTORS(20A,140V,250W)
20 AMPERE COMPLEMENTARY SILICON POWER TRANSISTORS 140 VOLTS 250 WATTS
MOSPEC
统懋
Silicon Power Rectifier
Silicon Power Rectifier • Compact Package • Glass Passivated Die • 150A • Non-Isolated Baseplate • Low Profile
MICROSEMI
美高森美
NTE15004产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    NTE15004
  • 制造商
    NTE Electronics
  • 功能描述
    Remote Control Preamplifier 8-Pin SIP
更新时间:2026-5-13 22:30:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
NTE
24+
只做自己库存 全新原装进口正品假一赔百 可开13%增