位置:首页 > IC中文资料 > MURP20040CT
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
MURP20040CT
ULTRAFAST RECTIFIERS 200 AMPERES 200.400 VOLTS
MOTOROLA
摩托罗拉
MURP20040CT
ULTRAFAST RECTIFIERS 200 AMPERES, 200??00 VOLTS
文件:115.67 Kbytes Page:3 Pages
ONSEMI
安森美半导体
MURP20040CT
POWERTAP??II Ultrafast SWITCHMODE??Power Rectifiers
文件:89.51 Kbytes Page:2 Pages
NJSEMINew Jersey Semi-Conductor Products, Inc.
新泽西半导体新泽西半导体公司
MURP20040CT
封装/外壳:PowerTap II 包装:卷带(TR)剪切带(CT) 描述:DIODE MODULE 400V 100A POWERTAP2 分立半导体产品 二极管 - 整流器 - 阵列
ONSEMI
安森美半导体
MURP20040CT
Diode Switching 400V 200A 3-Pin POWER TAP II Tray
封装/外壳:PowerTap II 包装:卷带(TR)剪切带(CT)Digi-Reel® 得捷定制卷带 描述:DIODE MODULE 400V 100A POWERTAP2 分立半导体产品 二极管 - 整流器 - 阵列
ULTRAFAST RECTIFIER 200 AMPERES
MOTOROLA
摩托罗拉
Schottky PowerMod
MICROSEMI
美高森美
200 Amp Rectifier 20 to 100 Volts Schottky Barrier
MCC
200 Amp Supre Fast Recovery Rectifier 50 to 600 Volts
MCC
MURP20040CT产品属性
  • 类型
    描述
  • Peak Reverse Repetitive Voltage:
    400V
  • Peak Reverse Recovery Time:
    85ns
  • Peak Reverse Current:
    5uA
  • Peak Non-Repetitive Surge Current:
    800A
  • Peak Forward Voltage:
    1.5V
  • Operating Junction Temperature:
    -55 to 175°C
  • Minimum Operating Temperature:
    -55°C
  • Maximum Operating Temperature:
    175°C
  • Maximum Continuous Forward Current:
    200A
  • Configuration:
    Dual Common Cathode
更新时间:2026-5-14 22:59:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
25+
PowerTap II
20948
样件支持,可原厂排单订货!
25+
PowerTap II
正规渠道,免费送样。支持账期,BOM一站式配齐
ON
专业模块
MODULE
模块原装主营-可开原型号增税票
DACO
24+
MODULE
全新原装现货
ON
23+
模块
1
正规渠道,只有原装!
23+
模块
620
全新原装正品,量大可订货!可开17%增值票!价格优势!
MOTOROL
18+
原厂
600
专营模块,继电器,公司原装现货
IXYS
24+
原装现货,可开13%税票