位置:首页 > IC中文资料 > MURP20040
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
MURP20040
ULTRAFAST RECTIFIER 200 AMPERES
MOTOROLA
摩托罗拉
MURP20040
Diode Switching 400V 200A 3-Pin POWER TAP II Tray
NJSEMINew Jersey Semi-Conductor Products, Inc.
新泽西半导体新泽西半导体公司
Ultra Fast Soft Recovery Diode Module
SY
顺烨电子
SHUNYE
顺烨电子
ULTRAFAST RECTIFIERS 200 AMPERES 200.400 VOLTS
MOTOROLA
摩托罗拉
ULTRAFAST RECTIFIERS 200 AMPERES, 200??00 VOLTS
文件:115.67 Kbytes Page:3 Pages
ONSEMI
安森美半导体
POWERTAP??II Ultrafast SWITCHMODE??Power Rectifiers
文件:89.51 Kbytes Page:2 Pages
封装/外壳:PowerTap II 包装:卷带(TR)剪切带(CT) 描述:DIODE MODULE 400V 100A POWERTAP2 分立半导体产品 二极管 - 整流器 - 阵列
ONSEMI
安森美半导体
封装/外壳:PowerTap II 包装:卷带(TR)剪切带(CT)Digi-Reel® 得捷定制卷带 描述:DIODE MODULE 400V 100A POWERTAP2 分立半导体产品 二极管 - 整流器 - 阵列
Schottky PowerMod
MICROSEMI
美高森美
200 Amp Rectifier 20 to 100 Volts Schottky Barrier
MCC
200 Amp Supre Fast Recovery Rectifier 50 to 600 Volts
MCC
MURP20040产品属性
  • 类型
    描述
  • Peak Reverse Repetitive Voltage:
    400V
  • Peak Reverse Recovery Time:
    85ns
  • Peak Reverse Current:
    5uA
  • Peak Non-Repetitive Surge Current:
    800A
  • Peak Forward Voltage:
    1.5V
  • Operating Junction Temperature:
    -55 to 175°C
  • Minimum Operating Temperature:
    -55°C
  • Maximum Operating Temperature:
    175°C
  • Maximum Continuous Forward Current:
    200A
  • Configuration:
    Dual Common Cathode
更新时间:2026-5-14 20:00:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
25+
PowerTap II
21000
正规渠道,免费送样。支持账期,BOM一站式配齐
ON
专业模块
MODULE
模块原装主营-可开原型号增税票
DACO
24+
MODULE
全新原装现货
ON
23+
模块
1
正规渠道,只有原装!
23+
模块
620
全新原装正品,量大可订货!可开17%增值票!价格优势!
MOTOROL
18+
原厂
600
专营模块,继电器,公司原装现货
IXYS
24+
原装现货,可开13%税票