位置:首页 > IC中文资料 > MUR10120
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
MUR10120
SCANSWITCH RECTIFIER 10 AMPERES 1200 VOLTS
MOTOROLA
摩托罗拉
MUR10120
SCANSWITCH For High and Very High Resolution Monitors
KERSEMI
MUR10120
Ultrafast Rectifier
FEATURES • 1200V blocking voltage • 20mJ avalanche energy • 12V(typical) peak transient overshoot voltage • 135ns (typical) forward recovery time • 100 avalanche tested • Minimum Lot-to-Lot variations for robust device performance and reliable operation APPLICATIONS • This power rectifier
ISC
无锡固电
MUR10120
Ultra Fast Recovery Diodes
文件:290.62 Kbytes Page:3 Pages
SIRECTIFIER
矽莱克电子
MUR10120
10A,1200V,Super Fast Rectifiers
GALAXY
银河微电
10.0 Ampere Heatsink Dual Common Anode Ultra Fast Recovery Rectifiers
THINKISEMI
思祁半导体
10.0 Ampere Heatsink Dual Doubler Polarity Ultra Fast Recovery Rectifiers
THINKISEMI
思祁半导体
10.0 Ampere Heatsink Dual Series Connection Ultra Fast Recovery Rectifiers
10.0 Ampere Heatsink Dual Common Cathode Ultra Fast Recovery Rectifiers
10.0 Ampere Heatsink Common Cathode Ultra Fast Recovery Rectifiers
Fast Recovery Diode
ISC
无锡固电
10.0 Ampere Heatsink Common Anode Ultra Fast Recovery Rectifiers
10.0 Ampere Heatsink Doubler Polarity Ultra Fast Recovery Rectifiers
10.0 Ampere Heatsink Series Connection Ultra Fast Recovery Rectifiers
Fast Recovery Diode
10A STANDARD RECOVERY RECTIFIER
10A STANDARD RECOVERY RECTIFIER Available Non-RoHS (standard) or RoHS compliant (add PBF suffix). Available as “HR” (high reliability) screened per MIL-PRF-19500, JANTX level. Add “HR” suffix to base part number.
DIGITRON
KERSEMI
MOTOROLA
摩托罗拉
10.0 Ampere Insulated Common Anode Ultra Fast Recovery Rectifiers
10.0 Ampere Insulated Dual Common Anode Ultra Fast Recovery Rectifiers
10.0 Ampere Insulated Dual Series Connection Ultra Fast Recovery Rectifiers
10.0 Ampere Insulated Dual Doubler Polarity Ultra Fast Recovery Rectifiers
10.0 Ampere Insulated Dual Common Cathode Ultra Fast Recovery Rectifiers
10.0 Ampere Insulated Common Cathode Ultra Fast Recovery Rectifiers
THINKISEMI COMMON ANODE ULTRA FAST RECOVERY RECTIFIER DIODES
文件:139.98 Kbytes Page:1 Pages
THINKISEMI COMMON CATHODE ULTRA FAST RECOVERY RECTIFIER DIODES
文件:285.48 Kbytes Page:1 Pages
THINKISEMI DOUBLER POLARITY ULTRA FAST RECOVERY RECTIFIER DIODES
THINKISEMI TANDEM POLARITY ULTRA FAST RECOVERY RECTIFIER DIODES
Power Rectifier
ONSEMI
安森美半导体
Power Rectifier
文件:130.31 Kbytes Page:4 Pages
ONSEMI
安森美半导体
MICROWAVE POWER TRANSISTOR
The RF Line Microwave Long Pulse Power Transistor Designed for 960–1215 MHz long pulse common base amplifier applications such as JTIDS and Mode S transmitters. • Guaranteed Performance @ 1.215 GHz, 36 Vdc Output Power = 120 Watts Peak Gain = 8.0 dB Min., 9.2 dB (Typ) • 100 Tested for
MICROWAVE POWER TRANSISTOR NPN SILICON
The RF Line Microwave Long Pulse Power Transistor Designed for 960–1215 MHz long pulse common base amplifier applications such as JTIDS and Mode S transmitters. • Guaranteed Performance @ 1.215 GHz, 36 Vdc Output Power = 120 Watts Peak Gain = 7.6 dB Min., 8.5 dB (Typ) • 100 Tested fo
MACOM
120 Watts, 1.8-2.0 GHz GOLDMOS Field Effect Transistor
Description The PTF 10120 is an internally matched common source N-channel enhancement-mode lateral MOSFET intended for CDMA and TDMA applications from 1.8 to 2.0 GHz. It is rated at 120 watts power output. Nitride surface passivation and full gold metallization ensure excellent device lifetime a