位置:首页 > IC中文资料 > MUR10020
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
MUR10020
100 Amp Supre Fast Recovery Rectifier 50 to 600 Volts
MCC
MUR10020
Diode Switching 200V 100A
NJSEMINew Jersey Semi-Conductor Products, Inc.
新泽西半导体新泽西半导体公司
ULTRAFAST RECTIFIERS
MOTOROLA
摩托罗拉
HIGH POWER- SUPER FAST RECTIFIERS
Features • High Surge Capability • Types up to 600 V VRRM
AMERICASEMI
Super Fast Recovery Diode, 100A
NAINA
Silicon Super Fast Recovery Diode
Features • High Surge Capability • Types from 50 V to 200 V VRRM • Not ESD Sensitive
MCC
NAINA
GENESIC
AMERICASEMI
封装/外壳:双塔架 包装:散装 描述:DIODE MODULE 200V 50A 2TOWER 分立半导体产品 二极管 - 整流器 - 阵列
文件:693.08 Kbytes Page:3 Pages
Diode Switching 200V 100A 3-Pin(3+Tab) Twin Tower
Super Fast Recovery(FRED)
DACO
罡境电子
POWER TRANSISTORS(60A,200-250V,250W)
MOSPEC
统懋
60 AMPERE NPN SILICON POWER DARLINGTON TRANSISTORS 200 AND 250 VOLTS 250 WATTS
MOTOROLA
摩托罗拉
NPN SILICON POWER DARLINGTON TRANSISTORS
ONSEMI
安森美半导体
125 Watts, 860-960 MHz GOLDMOS Field Effect Transistor
Description The PTF 10020 is an internally matched, 125 Watt LDMOS FET intended for large signal amplifier applications from 860 to 960 MHz. Nitride surface passivation and gold metallization ensure excellent device lifetime and reliability. • INTERNALLY MATCHED • Performance at 960 MHz, 28 Vol
ERICSSON
爱立信
MUR10020产品属性
  • 类型
    描述
  • Peak Reverse Repetitive Voltage:
    200V
  • Peak Reverse Recovery Time:
    60ns
  • Peak Reverse Current:
    50uA
  • Peak Non-Repetitive Surge Current:
    800A
  • Peak Forward Voltage:
    1.25@100AV
  • Minimum Operating Temperature:
    -55°C
  • Maximum Operating Temperature:
    175°C
  • Maximum Continuous Forward Current:
    100A
  • Configuration:
    Single
更新时间:2026-5-14 13:01:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
IXFN
23+
标准封装
5000
原厂授权一级代理 IGBT模块 可控硅 晶闸管 熔断器质保
原厂
模块
600
专营模块,继电器,公司原装现货
MODULE
原厂授权一级代理,专业海外优势订货,价格优势、品种
东芝
100
原装现货,价格优惠
模块
900
全新原装正品,量大可订货!可开17%增值票!价格优势!