位置:首页 > IC中文资料 > MUR10010
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
MUR10010
100 Amp Supre Fast Recovery Rectifier 50 to 600 Volts
MCC
MUR10010
HIGH POWER- SUPER FAST RECTIFIERS
文件:413.25 Kbytes Page:2 Pages
AMERICASEMI
MUR10010
AMERICASEMI
MCC
ULTRAFAST RECTIFIERS
MOTOROLA
摩托罗拉
Super Fast Recovery Diode, 100A
NAINA
Features • High Surge Capability • Types up to 600 V VRRM
Silicon Super Fast Recovery Diode
Features • High Surge Capability • Types from 50 V to 200 V VRRM • Not ESD Sensitive
GENESIC
NAINA
GENESIC
文件:693.08 Kbytes Page:3 Pages
封装/外壳:双塔架 包装:散装 描述:DIODE MODULE 100V 50A 2TOWER 分立半导体产品 二极管 - 整流器 - 阵列
Diode Switching 100V 100A 3-Pin(3+Tab) Twin Tower
NJSEMINew Jersey Semi-Conductor Products, Inc.
新泽西半导体新泽西半导体公司
Super Fast Recovery Rectifiers
NAVITAS
纳微半导体
SLOTTED SWITCH
INFRARED LED+PHOTO IC APPLICATIONS ● OPTICAL SWITCH ● SHAFT POSITION AND VELOCITY SENSOR
MARKTECH
ULTRA FAST RECOVERY MODULES
MICROSEMI
美高森美
MUR10010产品属性
  • 类型
    描述
  • Peak Reverse Repetitive Voltage:
    100V
  • Peak Reverse Recovery Time:
    75ns
  • Peak Reverse Current:
    25@50VuA
  • Peak Non-Repetitive Surge Current:
    400A
  • Peak Forward Voltage:
    1.3@50AV
  • Operating Junction Temperature:
    -40 to 175°C
  • Minimum Operating Temperature:
    -40°C
  • Maximum Operating Temperature:
    175°C
  • Maximum Continuous Forward Current:
    100A
更新时间:2026-5-14 11:33:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
原厂
2023+
模块
600
专营模块,继电器,公司原装现货
MOTOROLA
专业模块
MODULE
模块原装主营-可开原型号增税票
23+
MODULE
原厂授权一级代理,专业海外优势订货,价格优势、品种
东芝
100
原装现货,价格优惠
23+
模块
900
全新原装正品,量大可订货!可开17%增值票!价格优势!