位置:首页 > IC中文资料 > MUR10005
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
MUR10005
100 Amp Supre Fast Recovery Rectifier 50 to 600 Volts
MCC
MUR10005
100A, 50V ultra fast recovery rectifier
MCC
ULTRAFAST RECTIFIERS
MOTOROLA
摩托罗拉
Super Fast Recovery Diode, 100A
NAINA
HIGH POWER- SUPER FAST RECTIFIERS
Features • High Surge Capability • Types up to 600 V VRRM
AMERICASEMI
Silicon Super Fast Recovery Diode
Features • High Surge Capability • Types from 50 V to 200 V VRRM • Not ESD Sensitive
GENESIC
NJSEMINew Jersey Semi-Conductor Products, Inc.
新泽西半导体新泽西半导体公司
AMERICASEMI
GENESIC
NAINA
文件:693.08 Kbytes Page:3 Pages
封装/外壳:双塔架 包装:散装 描述:DIODE MODULE 50V 50A 2TOWER 分立半导体产品 二极管 - 整流器 - 阵列
Diode Switching 50V 100A 3-Pin(3+Tab) Twin Tower
Super Fast Recovery Rectifiers
NAVITAS
纳微半导体
POWER TRANSISTORS(20A,350-400V,175W)
MOSPEC
统懋
20 AMPERE NPN SILICON POWER DARLINGTON TRANSISTORS 400 VOLTS 175 WATTS
MOTOROLA
摩托罗拉
NPN SILICON POWER DARLINGTON TRANSISTORS
ONSEMI
安森美半导体
MICROWAVE POWER TRANSISTOR
The RF Line Microwave Power Transistor . . . designed for CW and long pulsed common base amplifier applications, such as JTIDS and Mode S, in the 0.96 to 1.215 GHz frequency range at high overall duty cycles. • Guaranteed Performance @ 1.215 GHz, 28 Vdc Output Power = 5.0 Watts CW
NPN SILICON TRANSISTOR(SWITCHING REGULATORS PWM INVERTERS SOLENOID AND RELAY DRIVERS)
文件:21.74 Kbytes Page:1 Pages
WINGS
永盛电子
MUR10005产品属性
  • 类型
    描述
  • Peak Reverse Repetitive Voltage:
    50V
  • Peak Reverse Recovery Time:
    75ns
  • Peak Reverse Current:
    25uA
  • Peak Non-Repetitive Surge Current:
    400A
  • Peak Forward Voltage:
    1.3@50AV
  • Operating Junction Temperature:
    -40 to 175°C
  • Minimum Operating Temperature:
    -40°C
  • Maximum Operating Temperature:
    175°C
  • Maximum Continuous Forward Current:
    100A
更新时间:2026-5-14 19:39:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
专业模块
MODULE
8513
模块原装主营-可开原型号增税票
23+
模块
900
全新原装正品,量大可订货!可开17%增值票!价格优势!
原厂
模块
600
专营模块,继电器,公司原装现货
IXYS
24+
原装现货,可开13%税票