位置:首页 > IC中文资料第2626页 > MUR10005CTR
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
MUR10005CTR
Silicon Super Fast Recovery Diode
Features • High Surge Capability • Types from 50 V to 200 V VRRM • Not ESD Sensitive
GENESIC
MUR10005CTR
Super Fast Recovery Diode, 100A
NAINA
MUR10005CTR
HIGH POWER- SUPER FAST RECTIFIERS
Features • High Surge Capability • Types up to 600 V VRRM
AMERICASEMI
MUR10005CTR
文件:693.08 Kbytes Page:3 Pages
GENESIC
MUR10005CTR
封装/外壳:双塔架 包装:散装 描述:DIODE MODULE 50V 50A 2TOWER 分立半导体产品 二极管 - 整流器 - 阵列
MUR10005CTR
纳微半导体
POWER TRANSISTORS(20A,350-400V,175W)
MOSPEC
统懋
20 AMPERE NPN SILICON POWER DARLINGTON TRANSISTORS 400 VOLTS 175 WATTS
MOTOROLA
摩托罗拉
NPN SILICON POWER DARLINGTON TRANSISTORS
ONSEMI
安森美半导体
MICROWAVE POWER TRANSISTOR
The RF Line Microwave Power Transistor . . . designed for CW and long pulsed common base amplifier applications, such as JTIDS and Mode S, in the 0.96 to 1.215 GHz frequency range at high overall duty cycles. • Guaranteed Performance @ 1.215 GHz, 28 Vdc Output Power = 5.0 Watts CW
MOTOROLA
摩托罗拉
NPN SILICON TRANSISTOR(SWITCHING REGULATORS PWM INVERTERS SOLENOID AND RELAY DRIVERS)
文件:21.74 Kbytes Page:1 Pages
WINGS
永盛电子
MUR10005CTR产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    MUR10005CTR
  • 功能描述
    整流器 SI S-FST RECOV 2TWR 50-600V 100A 50P/35R
  • RoHS
  • 制造商
    Vishay Semiconductors
  • 产品
    Standard Recovery Rectifiers
  • 反向电压
    100 V
  • 恢复时间
    1.2 us
  • 正向连续电流
    2 A
  • 最大浪涌电流
    35 A 反向电流
  • IR
    5 uA
  • 安装风格
    SMD/SMT
  • 封装/箱体
    DO-221AC
  • 封装
    Reel
更新时间:2026-5-13 19:56:00
MODULE
8513
模块原装主营-可开原型号增税票
公司优势库存 热卖中!
22+
MODULE
原装正品,支持实单
IXYS
24+
模块
原装现货,可开13%税票
23+
模块
900
全新原装正品,量大可订货!可开17%增值票!价格优势!