位置:首页 > IC中文资料 > MRF1090MB
MRF1090MB价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
MRF1090MB
MICROWAVE POWER TRANSISTORS
The RF Line Microwave Pulse Power Transistors Designed for Class B and C common base amplifier applications in short pulse TACAN, IFF, and DME transmitters. • Guaranteed Performance @ 1090 MHz, 50 Vdc Output Power = 90 Watts Peak Minimum Gain = 8.4 dB • 100 Tested for Load Mismatch a
MOTOROLA
摩托罗拉
MRF1090MB
MICROWAVE POWER TRANSISTOR NPN SILICON
MACOM
MRF1090MB
Microwave Pulse Power Silicon NPN Transistor 90W (peak), 960-1215MHz
Microwave Pulse Power Silicon NPN Transistor 90W (peak), 960–1215MHz Designed for Class B and C common base amplifier applications in short pulse TACAN, IFF, and DME transmitters. • Guaranteed performance @ 1090 MHz, 50 Vdc Output power = 90 W Peak Minimum gain = 8.4 dB • 100 tested f
MA-COM
MRF1090MB
NPN SILICON RF POWER TRANSISTOR
ASI
MRF1090MB
Bipolar
Designed for Class B and C common base amplifier applications in short pulse TACAN, IFF, and DME transmitters. ·Guaranteed Performance @ 1090 MHz, 50 Vdc Output Power = 90 W Peak Minimum Gain = 8.4 dB\n·Gold Metallized, Emitter Ballasted for Long Life and Resistance to Metal Migration\n·Nitride Passivated\n·Industry Standard Package\n·100%Test for Load Mismatch at all Phase Angelswith 10:1 VSWR\n·Interna;
MRF1090MB
封装/外壳:332A-03 包装:托盘 描述:RF TRANS NPN 70V 332A-03 分立半导体产品 晶体管 - 双极(BJT)- 射频
ETC
知名厂家
MRF1090MB
Microwave Pulse Power Silicon NPN Transistor
文件:185.79 Kbytes Page:5 Pages
文件:541.13 Kbytes Page:6 Pages
MICROWAVE POWER TRANSISTORS
MOTOROLA
摩托罗拉
SWITCHMODE??Power Rectifiers
11-Output Configurable Clock Buffer
TriQuint’s TQ1090 is a configurable clock buffer which generates 11 outputs, operating over a wide range of frequencies from 33 MHz to 45MHz, 65 MHz to 90 MHz and 130 MHz to 180 MHz. The outputs are available at 1x, 2x and 4x, or at 1/2x, 1x and 2x, or at 1/4 x, 1/2 x and 1x the reference clock fr