位置:首页 > IC中文资料第79页 > MC33285D
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
MC33285D
Automotive Dual High Side TMOS Driver
Dual High-Side TMOS Driver A single input controls the 33285 in driving two external high-side N-Channel TMOS power FETs controlling incandescent or inductive loads. Pulse Width Modulated (PWM) input control to 1.0 kHz is possible. The 33285 contains a common internal charge pump used to enhance
FREESCALEFreescale Semiconductor, Inc
飞思卡尔飞思卡尔半导体
MC33285D
Dual High-Side TMOS Driver
MC33285D
封装/外壳:8-SOIC(0.154",3.90mm 宽) 包装:卷带(TR) 描述:IC GATE DRVR HIGH-SIDE 8SOIC 集成电路(IC) 栅极驱动器
ETC
知名厂家
Dual High-Side TMOS Driver
MC33285D产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    MC33285D
  • 功能描述
    IC DRIVER DUAL H-SIDE TMOS 8SOIC
  • RoHS
  • 类别
    集成电路(IC) >> PMIC - MOSFET,电桥驱动器 - 外部开关
  • 系列
  • 标准包装
    50
  • 系列
  • 配置
    高端
  • 输入类型
    非反相
  • 延迟时间
    200ns 电流 -
  • 250mA
  • 配置数
    1
  • 输出数
    1 高端电压 -
  • 最大(自引导启动)
    600V
  • 电源电压
    12 V ~ 20 V
  • 工作温度
    -40°C ~ 125°C
  • 安装类型
    通孔
  • 封装/外壳
    8-DIP(0.300,7.62mm)
  • 供应商设备封装
    8-DIP
  • 包装
    管件
  • 其它名称
    *IR2127
更新时间:2026-5-14 17:34:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
MOT
18+
SOP8
85600
保证进口原装可开17%增值税发票