位置:首页 > IC中文资料第8180页 > MCZ33285EF
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
MCZ33285EF
Dual High-Side TMOS Driver
Dual High-Side TMOS Driver A single input controls the 33285 in driving two external high-side N-Channel TMOS power FETs controlling incandescent or inductive loads. Pulse Width Modulated (PWM) input control to 1.0 kHz is possible. The 33285 contains a common internal charge pump used to enhance
FREESCALEFreescale Semiconductor, Inc
飞思卡尔飞思卡尔半导体
MCZ33285EF
封装/外壳:8-SOIC(0.154",3.90mm 宽) 包装:卷带(TR) 描述:IC GATE DRVR HIGH-SIDE 8SOIC 集成电路(IC) 栅极驱动器
ETC
知名厂家
Dual High-Side TMOS Driver
ETC
知名厂家
Automotive Dual High Side TMOS Driver
MCZ33285EF产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    MCZ33285EF
  • 功能描述
    功率驱动器IC DUAL HIGH SIDE TMOS DRIV
  • RoHS
  • 制造商
    Micrel
  • 产品
    MOSFET Gate Drivers
  • 类型
    Low Cost High or Low Side MOSFET Driver
  • 电源电压-最大
    30 V
  • 电源电压-最小
    2.75 V
  • 最大工作温度
    + 85 C
  • 安装风格
    SMD/SMT
  • 封装/箱体
    SOIC-8
  • 封装
    Tube
更新时间:2026-5-14 17:56:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
FREESCALE
25+
SOP8
20000
原装
FREESCALE
SOP-8
原装现货海量库存欢迎咨询
FREESCALESEM
23+
NA
原装正品,假一罚百!
只做原装正品假一赔十为客户做到零风险!!
25+
明嘉莱只做原装正品现货
21+
百域芯优势 实单必成 可开13点增值税发票
8-SOIC
绝对原装正品全新进口深圳现货
21+
只做原装,质量保证
FREESCAL
只做原装,假一罚十,公司可开17%增值税发票!