位置:首页 > IC中文资料第7551页 > MBRF60045
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
MBRF60045
SCHOTTKY DIODES MODULE TYPE 600A
Features • High Surge Capability • Types Up to 45V VRRM
TEL
MBRF60045
Silicon Power Schottky Diode
Features • High Surge Capability • Not ESD Sensitive • Types from 45 V to 100 V VRRM
GENESIC
MBRF60045
封装/外壳:TO-244AB 包装:散装 描述:DIODE SCHOTTKY 45V 300A TO244AB 分立半导体产品 二极管 - 整流器 - 阵列
GENESIC
MBRF60045
纳微半导体
TEL
美高森美
SCHOTTKY DIODES MODULE TYPE 600A Features High Surge Capability Types Up to 45V VRRM
MBRF60045产品属性
  • 型号
    MBRF60045
  • 功能描述
    肖特基二极管与整流器 Schottky Rectifier - 45 V - 600 A - TO-244AB
  • 峰值反向电压
    2 V
  • 正向连续电流
    50 mA
  • 正向电压下降
    370 mV
  • 最大功率耗散
    75 mW