位置:首页 > IC中文资料 > MBR40150C
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
MBR40150C
Planar Schottky Diode
The UTC MBR40150C is a 40A schottky barrier rectifier, it uses UTC’s advanced technology to provide the customers with high surge capability, high efficiency, high current capability, low power loss and low forward voltage drop, etc. The UTC MBR40150C is suitable for free wheeling and polarity prote Low Reverse CurrentLow Stored Charge, Majority Carrier ConductionLow Power Loss/High EfficiencyHighly Stable Oxide Passivated Junction;
UTC
友顺
SCHOTTKY BARRIER RECTIFIER
SAMYANG
三阳电子
MBR40150CT SCHOTTKY RECTIFIER
SMCDIODE
桑德斯微电子
SCHOTTKY BARRIER RECTIFIER
FEATURES • Plastic package has Underwriters Laboratory Flammability Classification 94V-0 • Metal silicon junction ,majority carrier conduction • Guard ring for overvoltage protection • Low power loss ,high efficiency • High current capability ,Low forward voltage drop • Single rectifier cons
GXELECTRONICS
星合电子
40 to 200 Volts Forward Current - 40.0 Amperes
FEATURES ♦ The plastic package carries Underwriters Laboratory Flammability Classification 94V-0 ♦ Construction utilizes void-free molded plastic technique ♦ Low reverse leakage ♦ High forward surge current capability ♦ High temperature soldering guaranteed: 250 °C,0.25”(6.35mm) from case for
CHENDA
辰达半导体
SCHOTTKY BARRIER RECTIFIERS
SUNMATE
森美特
Low Reverse Current
文件:132.34 Kbytes Page:3 Pages
UTC
友顺
Low Reverse Current
SCHOTTKY RECTIFIER
文件:249.36 Kbytes Page:5 Pages
SMC
桑德斯微电子
Power Schottky Rectifier - 40Amp 150Volt
文件:147.69 Kbytes Page:4 Pages
SIRECT
矽莱克半导体
文件:853.19 Kbytes Page:4 Pages
YFWDIODE
佑风微
SCHOTTKY BARRIER RECTIFIERS
SKTECHNOLGYSHIKE Electronics
时科广东时科微实业有限公司
封装/外壳:TO-220-3 包装:卷带(TR)剪切带(CT)Digi-Reel® 得捷定制卷带 描述:DIODE ARRAY SCHOTTKY 150V TO220 分立半导体产品 二极管 - 整流器 - 阵列
SMCDIODE
肖特基二极管
JINGDAO
晶导
SKTECHNOLGYSHIKE Electronics
YFWDIODE
佑风微
封装/外壳:TO-220-3 包装:管件 描述:SCHOTTKY BARRIER RECTIFIERS 150V 分立半导体产品 二极管 - 整流器 - 阵列
MCC
肖特基
WPI
Toroidal Surface Mount Inductors
DESCRIPTION The 4000 series is a range of surface mount toroidal inductors designed for use in switching power supplies and DC/DC converters. The parts are ideal for applications requiring low profile compact components in a surface mount package. FEATURES ■ 3.3µH to 330µH ■ Surface Mounting