位置:首页 > IC中文资料第1093页 > MBR300100CTR
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
MBR300100CTR
HIGH POWER -SCHOTTKY RECTIFIERS
Features • High Surge Capability • Types up to 100 V VRRM
AMERICASEMI
MBR300100CTR
High Surge Capability
Features • High Surge Capability • Types from 45 V to 100 V VRRM • Not ESD Sensitive
GENESIC
MBR300100CTR
封装/外壳:双塔架 包装:散装 描述:DIODE MODULE 100V 150A 2TOWER 分立半导体产品 二极管 - 整流器 - 阵列
GENESIC
MBR300100CTR
Silicon Power Schottky Diode
文件:724.63 Kbytes Page:3 Pages
300 Amp Rectifier 20 to 100 Volts Schottky Barrier
MCC
Schottky PowerMod
文件:123.36 Kbytes Page:2 Pages
MICROSEMI
美高森美
Schottky PowerMod
MICROSEMI
美高森美
Low-profile and Hollow Shaft Surface Mount Type
文件:143.6 Kbytes Page:3 Pages
ALPS
阿尔卑斯
MBR300100CTR产品属性
  • 型号
    MBR300100CTR
  • 功能描述
    肖特基二极管与整流器 SI PWR SCHOTTKY 2TWR 20-100V 300A100P/70R
  • 峰值反向电压
    2 V
  • 正向连续电流
    50 mA
  • 正向电压下降
    370 mV
  • 最大功率耗散
    75 mW