位置:首页 > IC中文资料 > MBR20060
MBR20060价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
MBR20060
SCHOTTKY DIODES MODULE TYPE 200A
Features High Surge Capability Types Up to 100V VRRM
TEL
MBR20060
200 Amp Rectifier 20 to 100 Volts Schottky Barrier
MCC
MBR20060
Diode Schottky 60V 200A HALF PACK
MCC
Silicon Schottky Diode, 200A
Features • Guard Ring Protection • Low forward voltage drop • High surge current capability • Up to 100V VRRM
200Amp Rectifier 20-100 Volts Features High Surge Capability Types Up to 100V VRRM
TEL
Schottky PowerMod
文件:123.24 Kbytes Page:2 Pages
HIGH POWER -SCHOTTKY RECTIFIERS
文件:446.88 Kbytes Page:2 Pages
AMERICASEMI
Silicon Power Schottky Diode
文件:712.33 Kbytes Page:3 Pages
GENESIC
封装/外壳:双塔架 包装:散装 描述:DIODE MODULE 60V 200A 2TOWER 分立半导体产品 二极管 - 整流器 - 阵列
Silicon Power Schottky Diode
AMERICASEMI
Fast Recovery Diode
DYNEX
SCHOTTKY BARRIER RECTIFIERS 200 AMPERES 45 to 60 VOLTS
MOTOROLA
摩托罗拉
MOTOROLA
摩托罗拉
RF POWER BROADBAND NPN BIPOLAR
文件:109.9 Kbytes Page:10 Pages
RF POWER BROADBAND NPN BIPOLAR
MBR20060产品属性
  • 类型
    描述
  • Peak Reverse Repetitive Voltage:
    60V
  • Peak Reverse Current:
    5000uA
  • Peak Non-Repetitive Surge Current:
    3000A
  • Peak Forward Voltage:
    0.75V
  • Minimum Operating Temperature:
    -65°C
  • Maximum Operating Temperature:
    150°C
  • Maximum Continuous Forward Current:
    200A
  • Configuration:
    Single
更新时间:2026-5-14 16:47:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
原厂
2023+
模块
600
专营模块,继电器,公司原装现货
23+
模块
320
全新原装正品,量大可订货!可开17%增值票!价格优势!