位置:首页 > IC中文资料 > KBPC50005W
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
KBPC50005W
TECHNICAL SPECIFICATIONS OF SINGLE-PHASE SILICON BRIDGE RECTIFIER
DCCOM
道全
KBPC50005W
CURRENT 50.0 Amperes VOLTAGE 50 to 1000 Volts
Features • Diffused Junction • Low Reverse Leakage Current • Low Power Loss, High Efficiency • Surge Overload Rating to 400A Peak • Electrically Isolated Metal Case for Maximum Heat Dissipation • High Case Dielectric Strength of 1500VRMS
DAESAN
KBPC50005W
SILICON BRIDGE RECTIFIERS
HY
虹扬科技
KBPC50005W
HIGH CURRENT SINGLE-PHASE SILICON BRIDGE RECTIFIERS
Features • Electrically isolated metal case for maximum heat dissipation • Surge overload ratings to 500 A • Low power loss, high efficiency • Low reverse leakage current • Case to terminal isolation voltage 2500 V • UL recognized file # E-216968
SEMTECH_ELEC
先之科半导体
KBPC50005W
BRIDGE RECTIFIERS 35 to 50 Amps
RFE
RFE international
KBPC50005W
SILICON BRIDGE RECTIFIERS
FEATURES ♦ The plastic package carries Underwriters Laboratory Flammability Classification 94V-0 ♦ Ideal for printed circuit boards ♦ Low reverse leakage ♦ High forward surge current capability ♦ High temperature soldering guaranteed: 260 °C/10 seconds,at 5 lbs. (2.3kg) tension
CHENDA
辰达半导体
KBPC50005W
SINGLE-PHASE BRIDGE RECTIFIER
SUNTAN
KBPC50005W
Metal case for maximum heat dissipation
LUGUANG
鲁光电子
KBPC50005W
HY
虹扬科技
KBPC50005W
ASEMI Bridge Rectifier
Features This series is SGS listed under the Recognized Component Index, file number SZXEC1902259902 The plastic material used carries Underwriters Laboratory flammability recognition 94V-0 Surge overload ratings to 300 amperes High temperature soldering guaranteed 265 C/10 seconds at 5 lbs
ASEMI
强元芯电子
KBPC50005W
Bridge Rectifiers
RFE
RFE international
KBPC50005W
封装/外壳:4-方形,KBPC-W 包装:管件 描述:BRIDGE RECT 1P 50V 50A KBPC-W 分立半导体产品 二极管 - 桥式整流器
GENESIC
KBPC50005W
文件:453.07 Kbytes Page:2 Pages
CHENDA
辰达半导体
KBPC50005W
整流桥
YJYCOIN
益嘉源
KBPC50005W
桥式整流管
STMICROELECTRONICS
意法半导体
KBPC50005W
整流桥
KBPC50005W
Single Phase Silicon Bridge Rectifier
文件:587.39 Kbytes Page:3 Pages
GENESIC
KBPC50005W
文件:327.47 Kbytes Page:3 Pages
KBPC50005W
SINGLE-PHASE BRIDGE RECTIFIER REVERSE VOLTAGE 50 to 1000 Volts FORWARD CURRENT 50.0 Ampere
文件:327.13 Kbytes Page:2 Pages
KINGTRONICS
京创国际
KBPC50005W
KBPC50005W
Reverse Voltage: 50 to 1000V Forward Current: 10/15/25/35/50A RoHS Device Features - Surge overload-240~500 Amperes peak - Low forward voltage drop - Electrically isolated base -2000 Volts - Materials used carries U/L recognition
COMCHIP
典琦