GBPC50005价格
|---|---|---|---|---|
GBPC50005 | High Current 40, 50 AMPS. Single Phase Glass Passivated Bridge Rectifiers Features ◇ Glass passivated junction ◇ The plastic material used carries Underwriters Laboratory Flammability Recognition 94V-0 ◇ Integrally molded heatsink provide very low thermal resistance for maximum heat dissipation ◇ Universal 4-way terminals; snap-on, wrap-around, solder or P.C. board | LUGUANG 鲁光电子 | ||
GBPC50005 | GLASS PASSIVATED BRIDGE RECTIFIERS Reverse Voltage - 50 to 1000 Volts Forward Current - 15/25/35/50Amperes Features Glass Passivated Die Construction Diffused Junction Low Reverse Leakage Current Low Power Loss, High Efficiency Surge Overload Rating to 400A Peak Electrically Isolated Metal Base for Maximum | SY 顺烨电子 | ||
GBPC50005 | GLASS PASSIVATED SINGLE-OHASE BPIDGE RECTIFIER FEATURES • Plastic package has UL flammability classification 94V-0 • Integrally molded heatsink provides very low thermal resistance for maximum heat dissipation • High forward surge capacity • Glass passivated chip junction • High isolation voltage from case to lugs • High temperature sold | MIC 昌福电子 | ||
GBPC50005 | SILICON BRIDGE RECTIFIERS 文件:583.1 Kbytes Page:2 Pages | CHENDA 辰达半导体 | ||
GBPC50005 | Bridge Rectifier 文件:95.34 Kbytes Page:2 Pages | YANGJIE 扬杰电子 | ||
GBPC50005 | 标准整流桥 | GOOD-ARK 固锝电子 | ||
GBPC50005 | 整流桥 | YJYCOIN 益嘉源 | ||
GBPC50005 | 50A, 50V, Standard Bridge Rectifier | TSC 台湾半导体 | ||
Glass Passivated Bridge Rectifiers Reverse Voltage: 50 to 1000V Forward Current: 15/25/35/50A RoHS Device Features - Surge overload-300~450 Amperes peak - Low forward voltage drop - Electrically isolated base -2000 Volts - Materials used carries U/L recognition | COMCHIP 典琦 | |||
GLASS PASSIVATED BRIDGE RECTIFIERS 文件:146.26 Kbytes Page:3 Pages | HY 虹扬科技 | |||
Glass Passivated Bridge Rectifiers 文件:421.09 Kbytes Page:3 Pages | HY 虹扬科技 | |||
封装/外壳:4-方形,GBPC 包装:散装 描述:BRIDGE RECT 1PHASE 50V 50A GBPC 分立半导体产品 二极管 - 桥式整流器 | COMCHIP 典琦 | |||
封装/外壳:4-方形,GBPC40-M 包装:托盘 描述:BRIDGE RECT 1P 50V 50A GBPC40-M 分立半导体产品 二极管 - 桥式整流器 | TSC 台湾半导体 | |||
High surge current capability 文件:2.85443 Mbytes Page:2 Pages | DYELEC 迪一电子 | |||
Bridge Rectifier 文件:95.34 Kbytes Page:2 Pages | YANGJIE 扬杰电子 | |||
SI-50005 文件:317.06 Kbytes Page:4 Pages | BEL |
GBPC50005产品属性
- 类型
描述
- VRM (V):
50
- IFSM (A):
500
- IF (A):
50
- VF (V):
1.1
- IFM (A):
25
- TRR (μs):
- IR (μA):
- @VR (V):
- Package Qty:
Bulk;400Pcs/Ctn
- FIT:
40; Tj=100℃