KBPC50005 | ASEMI Bridge Rectifier Features Tris series is SGS listed under the Recognized Component Index, fle number SZXEC1802250902 Surge overload ratings to 300 amperes The plastic material used carries Underwriters Laboratory flammability recognition 84V-0 Universal 4.way terminals, snap-on, wrap-around, Solder | ASEMI 强元芯电子 | ||
KBPC50005 | SILICON BRIDGE RECTIFIERS VOLTAGE RANGE: 50 --- 1000 V CURRENT: 50.0 A FEATURES ◇ Rating to 1000V PRV ◇ 500 Amperes surge capability ◇ High efficiency ◇ Electrically isolated metal case for maximum heat dissipation ◇ Mounting: thru hole for # 8 screw Mounting | DSK | ||
KBPC50005 | SILICON BRIDGE RECTIFIERS FEATURES Rating to 1000V PRV 500 Amperes surge capability High efficincy Electrically isolated metal case for maximum heat dissipation Mounting: thru hole for # 8 screw Mounting | SAMYANG 三阳电子 | ||
KBPC50005 | SINGLE PHASE 50AMP GLASS PASSIVATED BRIDGE RECTIFIER Features • Glass passivated die construction • Low forward voltage drop • High current capability • High surge current capability • Plastic material-UL flammability 94V-0 | DYELEC 迪一电子 | ||
KBPC50005 | CURRENT 50.0 Amperes VOLTAGE 50 to 1000 Volts Features • Diffused Junction • Low Reverse Leakage Current • Low Power Loss, High Efficiency • Surge Overload Rating to 400A Peak • Electrically Isolated Metal Case for Maximum Heat Dissipation • High Case Dielectric Strength of 1500VRMS | DAESAN | ||
KBPC50005 | SILICON BRIDGE RECTIFIERS FEATURES ◇ Rating to 1000V PRV ◇ 500 Amperes surge capability ◇ High efficiency ◇ Electrically isolated metal case for maximum heat dissipation ◇ Mounting: thru hole for # 8 screw Mounting | BILIN 银河微电 | ||
KBPC50005 | BRIDGE RECTIFIERS 35 to 50 Amps
| RFE RFE international | ||
KBPC50005 | SILICON BRIDGE RECTIFIERS Reverse Voltage - 50 to 1000 Volts Forward Current - 50.0 Amperes FEATURES ♦ The plastic package carries Underwriters Laboratory Flammability Classification 94V-0 ♦ Ideal for printed circuit boards ♦ Low reverse leakage ♦ High forward surge current capability ♦ High temperature soldering gua | CHENDA 辰达半导体 | ||
KBPC50005 | SILICON BRIDGE RECTIFIERS VOLTAGE RANGE 50 to 1000 Volts CURRENT 50.0 Ampere FEATURES ● The plastic package carries Underwriters Laboratory Flammability Classification 94V-0 ● Ideal for printed circuit boards ● Low reverse leakage ● High forward surge current capability ● High temperature soldering guaranteed: 260°C | OLITECH 奥力特 | ||
KBPC50005 | Silicon Bridge Rectifiers 文件:410.19 Kbytes Page:3 Pages | HY 虹扬科技 | ||
KBPC50005 | 桥式整流器 | BYTESONIC 松浩电子 | ||
KBPC50005 | 标准整流桥 | GOOD-ARK 固锝电子 | ||
KBPC50005 | 整流桥 | YJYCOIN 益嘉源 | ||
KBPC50005 | SINGLE-PHASE BRIDGE RECTIFIER 文件:217.58 Kbytes Page:2 Pages | SUNTAN | ||
High Current Bridge Rectifier Reverse Voltage: 50 - 1000 Volts Forward Current: 10/15/25/35/50 Amp Features Surge overload 200 - 400 Amp peak Low forward voltage drop Mounting position: Any Electrically isolated base - 1800 Volts Solderable 0.25” FASTON terminals Materials used carries U/L recognition | COMCHIP 典琦 | |||
Silicon Bridge Rectifiers Reverse Voltage: 50 to 1000V Forward Current: 10/15/25/35/50A RoHS Device Features - Surge overload-240~500 Amperes peak - Low forward voltage drop - Electrically isolated base -2000 Volts - Materials used carries U/L recognition | COMCHIP 典琦 | |||