位置:首页 > IC中文资料 > IXGA12N100
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
IXGA12N100
IGBT
IXYS
艾赛斯
IXGA12N100
封装/外壳:TO-263-3,D²Pak(2 引线 + 接片),TO-263AB 包装:管件 描述:IGBT 1000V 24A 100W TO263AA 分立半导体产品 晶体管 - UGBT、MOSFET - 单
IXYS
艾赛斯
IXGA12N100
PT 低频IGBT
LITTELFUSE
力特
IGBT
IGBT - Combi Pack
PT IGBTs
·VCES: 300V to 1200V \n·IC(90): 2A to 200A \n·High Gain, Low conduction & switching losses. Classes:A2,A3,B2,B3,C2\n and C3 ·A2: DC to 10kHz. B2,B3: 15kHz to 40kHz C2: 40kHz to 100kHz \n C3: 50kHz -150kHz.·A3-Class Polar IGBT/Diode Types, Mid-Frequency Range (15KHz-40KHz)\n C3-300 V IGBT, ;
LITTELFUSE
力特
PT IGBTs
IGBT - Combi Pack
HiPerFET Power MOSFETs
HiPerRF Power MOSFETs
VDSS = 1000V ID25 = 12A RDS(on) ≤ 1.05Ω trr ≤ 250ns N-Channel Enhancement Mode Avalanche Rated, Low Qg, Low Intrinsic Rg, High dV/dt, Low trr Features • RF capable MOSFETs • Double metal process for low gate resistance • Rugged polysilicon gate cell structure •
HiPerFET Power MOSFETs
N-Channel Enhancement Mode High dv/dt, Low trr, HDMOSTM Family
HiPerRF Power MOSFETs
IXGA12N100产品属性
  • 类型
    描述
  • Collector Current @ 25 ℃ (A):
    24
  • VCE(sat) - Collector-Emitter Saturation Voltage (V):
  • Fall Time [Inductive Load] (ns):
    800
  • Configuration:
    Single
  • Package Type:
    TO-263
  • Thermal resistance [junction-case] [IGBT] (K/W):
  • Collector Current @ 90 ℃ (A):
    12
  • Turn-off Energy @ 125 ℃ (mJ):
    6
更新时间:2026-5-13 16:53:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
25+
N/A
7500
达高TECCOR
23+
TO-220
终端可以免费供样,支持BOM配单!
23+
TO-263
原厂授权一级代理,专业海外优势订货,价格优势、品种
25+
电路保护
原装原标原盒 给价就出 全网最低
##公司主营品牌长期供应100%原装现货可含税提供技术