位置:首页 > IC中文资料第1150页 > IRU1150CSTR
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
IRU1150CSTR
封装/外壳:8-SOIC(0.154",3.90mm 宽) 包装:卷带(TR)剪切带(CT) 描述:IC REG LINEAR POS ADJ 4A 8SOIC 集成电路(IC) 线性 + 开关稳压器
INFINEON
英飞凌
IRU1150CSTR
INFINEON
英飞凌
MICROWAVE POWER TRANSISTORS
The RF Line Microwave Pulse Power Transistor Designed for Class B and C common base amplifier applications in short pulse TACAN, IFF, and DME transmitters. • Guaranteed Performance @ 1090 MHz, 50 Vdc Output Power = 150 Watts Peak Minimum Gain = 7.8 dB • 100 Tested for Load Mismatch
MOTOROLA
摩托罗拉
MICROWAVE POWER TRANSISTORS
MOTOROLA
摩托罗拉
DUAL SWITCHING REGULATOR CONTROL CIRCUIT
NEC
瑞萨
NEC
瑞萨
IRU1150CSTR产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    IRU1150CSTR
  • 功能描述
    IC REG LDO ADJ 4A 8-SOIC
  • RoHS
  • 类别
    集成电路(IC) >> PMIC - 稳压器 - 线性
  • 系列
  • 标准包装
    1
  • 系列
  • 稳压器拓扑结构
    正,固定式
  • 输出电压
    4V
  • 输入电压
    最高 16V 电压 -
  • 压降(标准)
    0.28V @ 150mA
  • 稳压器数量
    1 电流 -
  • 输出
    150mA 电流 -
  • 限制(最小)
  • 工作温度
    -40°C ~ 125°C
  • 安装类型
    表面贴装
  • 封装/外壳
    5-VFBGA
  • 供应商设备封装
    5-uSMD
  • 包装
    Digi-Reel®
  • 其它名称
    LP2985AIBP-4.0DKR
更新时间:2026-5-14 9:10:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
IR
2023+
SOP-8
原厂全新正品旗舰店优势现货
IR
23+
##公司主营品牌长期供应100%原装现货可含税提供技术