位置:首页 > IC中文资料第1071页 > IRFS150A
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
IRFS150A
Advanced Power MOSFET
文件:259.79 Kbytes Page:7 Pages
FAIRCHILD
仙童半导体
IRFS150A
isc N-Channel MOSFET Transistor
文件:265.42 Kbytes Page:2 Pages
ISC
无锡固电
IRFS150A
Advanced Power MOSFET
ONSEMI
安森美半导体
HIGH POWER SWITCHING USE INSULATED TYPE
HIGH POWER SWITCHING USE INSULATED TYPE • IC Collector current ........................ 150A • VCEX Collector-emitter voltage ........... 600V • hFE DC current gain............................... 75 • Insulated Type • UL Recognized Yellow Card No. E80276 (N)
MITSUBISHI
三菱电机
HIGH POWER SWITCHING USE INSULATED TYPE • IC Collector current ........................ 150A • VCEX Collector-emitter voltage ........... 600V • hFE DC current gain............................. 750 • Insulated Type • UL Recognized Yellow Card No. E80276 (N)
MITSUBISHI
三菱电机
HIGH POWER GENERAL USE INSULATED TYPE
HIGH POWER GENERAL USE INSULATED TYPE • IF(AV) Average forward current .......... 150A • VRRM Repetitive peak reverse voltage .............. 400/800/1200/1600V • DOUBLE ARMS • Insulated Type • UL Recognized Yellow Card No. E80276 (N) File No. E80271 APPLICATION AC motor controllers, DC
IRFS150A产品属性
  • 型号
    IRFS150A
  • 功能描述
    MOSFET 100V N-Channel A-FET
  • 汲极/源极击穿电压
    650 V
  • 闸/源击穿电压
    25 V
  • 漏极连续电流
    130 A 电阻汲极/源极
  • RDS(导通)
    0.014 Ohms
  • 配置
    Single
  • 安装风格
    Through Hole
  • 封装/箱体
    Max247
  • 封装
    Tube
更新时间:2026-5-13 23:01:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
onsemi(安森美)
25+
TO-3PF
22412
正规渠道,免费送样。支持账期,BOM一站式配齐
25+
TO-3PF
样件支持,可原厂排单订货!
FAIRCHI
24+
只做自己库存 全新原装进口正品假一赔百 可开13%增