位置:首页 > IC中文资料 > IGCM06B60HA
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
IGCM06B60HA
智能功率模块 (IPM)
CIPOS™ Mini transfer-molded intelligent power modules achieve cost efficiency and were designed specifically for home appliance and low power industrial application with a current rating from 4A to 30A and a power rating up to 3kW. ·Fully isolated Dual In-Line molded module\n ·Based on Reverse Conducting IGBT technology from Infineon\n ·For IKCM Series, TRENCHSTOP™ IGBTs are used with seperated anti-paralled diodes\n ·Rugged 3-phase SOI gate driver technology with stability against transient and negative voltage\n ·Integra;
INFINEON
英飞凌
IGCM06B60HA
Control Integrated POwer System
文件:1.15212 Mbytes Page:16 Pages
INFINEON
英飞凌
封装/外壳:24-PowerDIP 模块(1.028",26.10mm) 包装:管件 描述:IGBT 600V 24MDIP 分立半导体产品 功率驱动器模块
FRD - Low Power Loss
文件:60.82 Kbytes Page:5 Pages
NIEC
FRED
文件:193.5 Kbytes Page:1 Pages
NIEC
FRED
文件:181.27 Kbytes Page:1 Pages
IGCM06B60HA产品属性
  • 类型
    描述
  • Product Group :
    CIPOS™ Mini
  • Voltage Class :
    600.0V
  • Pmot(10kHz) :
    600.0W
  • Rated Current :
    6.0A