位置:首页 > IC中文资料第11299页 > HTP20A60
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
HTP20A60
NON INSULATED TYPE TRIAC (TO-220 PACKAGE)
文件:179.49 Kbytes Page:3 Pages
HUASHAN
华汕电子器件
HTP20A60
双向可控硅
HUASHAN
华汕电子器件
SCHOTTKY BARRIER TYPE DIODE STACK (SWITCHING TYPE POWER SUPPLY, CONVERTER & CHOPPER)
SWITCHING TYPE POWER SUPPLY APPLICATION. CONVERTER & CHOPPER APPLICATION. FEATURES • Average Output Rectified Current : IO=20A (Tc=108°C). • Repetitive Peak Reverse Voltage : VRRM=60V. • Fast Reverse Recovery Time : trr=35ns. • Low Peak Forward Voltage : 0.58V(Max.)