位置:首页 > IC中文资料第2377页 > FQU12N20L
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
FQU12N20L
200V LOGIC N-Channel MOSFET
FAIRCHILD
仙童半导体
FQU12N20L
isc N-Channel MOSFET Transistor
FEATURES ·Drain Current -ID=9A@ TC=25℃ ·Drain Source Voltage -VDSS=200V(Min) ·Static Drain-Source On-Resistance -RDS(on) =0.28 Ω(Max)@VGS= 10V DESCRIPTION ·Motor drive, DC-DC converter, power switch and solenoid drive.
ISC
无锡固电
200V LOGIC N-Channel MOSFET
FAIRCHILD
仙童半导体
DUAL 20V NPN SILICON LOW SATURATION SWITCHING TRANSISTOR
SUMMARY VCEO=20V; RSAT = 40mΩ; IC= 3.5A DESCRIPTION This new 4th generation ultra low saturation transistor utilises the Zetex matrix structure combined with advanced assembly techniques to give extremely low on state losses. This makes it ideal for high efficiency, low voltage switching applic
ZETEX
ZETEX
FQU12N20L产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    FQU12N20L
  • 功能描述
    MOSFET
  • RoHS
  • 制造商
    STMicroelectronics
  • 晶体管极性
    N-Channel
  • 汲极/源极击穿电压
    650 V
  • 闸/源击穿电压
    25 V
  • 漏极连续电流
    130 A 电阻汲极/源极
  • RDS(导通)
    0.014 Ohms