位置:首页 > IC中文资料第1866页 > FQT4N25TF
FQT4N25TF价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
FQT4N25TF
N-Channel QFET짰 MOSFET
FAIRCHILD
仙童半导体
6-Pin DIP Optoisolators Transistor Output
MOTOROLA
摩托罗拉
MOTOROLA
摩托罗拉
Optocoupler with Phototransistor Output
VISHAYVishay Siliconix
威世威世科技公司
N - CHANNEL ENHANCEMENT MODE POWER MOS TRANSISTORS
■ TYPICAL RDS(on) = 0.7 Ω ■ AVALANCHE RUGGED TECHNOLOGY ■ 100 AVALANCHE TESTED ■ REPETITIVE AVALANCHE DATA AT 100oC ■ APPLICATION ORIENTED CHARACTERIZATION ■ THROUGH-HOLE IPAK (TO-251) POWER PACKAGE IN TUBE (SUFFIX ”-1”) ■ SURFACE-MOUNTING DPAK (TO-252) POWER PACKAGE IN TAPE &
STMICROELECTRONICS
意法半导体
FQT4N25TF产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    FQT4N25TF
  • 功能描述
    MOSFET 250V Single
  • RoHS
  • 制造商
    STMicroelectronics
  • 晶体管极性
    N-Channel
  • 汲极/源极击穿电压
    650 V
  • 闸/源击穿电压
    25 V
  • 漏极连续电流
    130 A 电阻汲极/源极
  • RDS(导通)
    0.014 Ohms