位置:首页 > IC中文资料第6641页 > FQB10N20L
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
FQB10N20L
200V LOGIC N-Channel MOSFET
FAIRCHILD
仙童半导体
FQB10N20L
isc N-Channel MOSFET Transistor
FEATURES ·Drain Current –ID=10A@ TC=25℃ ·Drain Source Voltage- : VDSS=200V(Min) ·Static Drain-Source On-Resistance : RDS(on) = 0.36Ω(Max)@VGS= 10V ·100 avalanche tested ·Minimum Lot-to-Lot variations for robust device performance and reliable operation DESCRIPTION ·motor drive, DC-DC con
ISC
无锡固电
FQB10N20L
200V LOGIC N-Channel MOSFET
ONSEMI
安森美半导体
200V N-Channel MOSFET
FAIRCHILD
仙童半导体
200V LOGIC N-Channel MOSFET
200V LOGIC N-Channel MOSFET
200V N-Channel MOSFET
Description This N-Channel enhancement mode power field effect transistors are produced using Fairchild Semiconductor’s proprietary planar stripe, DMOS technology. Features • 6.8 A, 200 V, RDS(on)= 0.36 Ω(Max.) @ VGS= 10 V • Low Gate Charge (Typ. 13.5 nC) • Low Crss (Typ. 13 pF)
200V N-Channel MOSFET
General Description These N-Channel enhancement mode power field effect transistors are produced using Fairchild’s proprietary, planar stripe, DMOS technology. Features • 7.8 A,200 V, RDS(on) = 0.36Ω (Max.)@ VGS = 10 V • Low Gate Charge (Typ. 13.5 nC) • Low Crss (Typ. 13pF)
FQB10N20L产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    FQB10N20L
  • 制造商
  • 制造商全称
    Fairchild Semiconductor
  • 功能描述
    200V LOGIC N-Channel MOSFET