位置:首页 > IC中文资料 > FDP047N10
FDP047N10价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
FDP047N10
N-Channel PowerTrench MOSFET 100V, 164A, 4.7mOHM
General Description This N-Channel MOSFET is producedusing Fairchild Semiconductor’s advance PowerTrench process that has been especially tailored to minimize the on-state resistance and yet maintain superior switching performance. Description • RDS(on) = 3.9mΩ ( Typ.) @ VGS = 10V, ID = 75A
FAIRCHILD
仙童半导体
FDP047N10
功率 MOSFET,N 沟道,QFET®,100 V,164 A,4.7 mΩ,TO-220
该 N 沟道 MOSFET 采用飞兆半导体的 PowerTrench®工艺生产,这一先进工艺是专为最大限度地降低导通阻抗并保持卓越开关性能而定制的。 •RDS(on) = 3.9mΩ (典型值)@ VGS = 10V,ID = 75A\n•快速开关速度\n•低栅极电荷\n•高性能沟道技术可实现极低的RDS(on)\n•高功率和高电流处理能力\n•符合 RoHS 标准;
ONSEMI
安森美半导体
FDP047N10
isc N-Channel MOSFET Transistor
文件:327.89 Kbytes Page:2 Pages
ISC
无锡固电
FDP047N10
N-Channel PowerTrench짰 MOSFET 100V, 164A, 4.7mW
文件:1.00866 Mbytes Page:8 Pages
FAIRCHILD
仙童半导体
N-Channel PowerTrench짰 MOSFET 100V, 164A, 4.7m廓
文件:546.28 Kbytes Page:8 Pages
FDP047N10产品属性
    Pb
  • Halide free:
    H
  • V(BR)DSS Min (V):
    100
  • VGS Max (V):
    ±20
  • VGS(th) Max (V):
    4.5
  • ID Max (A):
    164
  • PD Max (W):
    375
  • RDS(on) Max @ VGS = 10 V(mΩ):
    4.7
  • Qg Typ @ VGS = 10 V (nC):