位置:首页 > IC中文资料 > FDC6312P
FDC6312P价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
FDC6312P
Dual P-Channel 1.8V PowerTrench Specified MOSFET
General Description These P-Channel 1.8V specified MOSFETs are produced using Fairchild Semiconductors advanced PowerTrench process that has been especially tailored to minimize on-state resistance and yet maintain low gate charge for superior switching performance. Features • –2.3 A, –20 V.
FAIRCHILD
仙童半导体
FDC6312P
丝印代码:312F;Dual P-Channel 20V (D-S) MOSFET
TECHPUBLIC
台舟电子
FDC6312P
双 P 沟道,PowerTrench® MOSFET,1.8V 指定,-20V,-2.3A,115mΩ
这些P沟道1.8V额定MOSFET采用飞兆半导体先进的PowerTrench工艺生产,这一先进工艺是专为最大程度地降低通态电阻并保持低栅极电荷以获得卓越开关性能而定制的。 •–2.3 A,–20 V。\n•VGS = –4.5 V时,RDS(ON) = 115 mΩ\n•VGS = –2.5 V时,RDS(ON) = 155 mΩ\n•VGS = –1.8 V时,RDS(ON) = 225 mΩ\n•高性能沟道技术可实现极低的RDS(ON)\n•SuperSOT™-6封装: 小尺寸(比标准SO-8小72%);薄型(1mm厚)。;
ONSEMI
安森美半导体
FDC6312P
Dual P-Channel 20 V (D-S) MOSFET
文件:1.08644 Mbytes Page:9 Pages
VBSEMI
微碧半导体
very low cost voice and melody synthesizer with 4-bits CPU
APLUS
巨华
High-Speed Switching Applications
Features • Low ON-resistance. • High-speed switching. • 4V drive.
SANYO
三洋
VFD Driver/Controller IC?
PTC
普诚科技
VFD Driver/Controller IC?
PTC
普诚科技
FDC6312P产品属性
  • 类型
    描述
  • Pb-free:
    Pb
  • Halide free:
    H
  • Status:
    Active
  • Channel Polarity:
    P-Channel
  • Configuration:
    Dual
  • V(BR)DSS Min (V):
    -20
  • VGS Max (V):
    8
  • VGS(th) Max (V):
    -1.5
  • ID Max (A):
    -2.3
  • PD Max (W):
    0.96
  • RDS(on) Max @ VGS = 2.5 V(mΩ):
    Q1=Q2=155
  • RDS(on) Max @ VGS = 4.5 V(mΩ):
    Q1=Q2=115
  • Qg Typ @ VGS = 10 V (nC):