位置:首页 > IC中文资料 > ECP40US12
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
ECP40US12
AC-DC Power Supplies
With single, dual and triple outputs and a 130% peak load capability for up to 30 seconds with a maximum duty cycle of 10%, the ECP40 series is designed to minimize the no load power consumption and maximize efficiency to facilitate equipment design to meet the latest environmental legislati • 40W convection cooled\n\n• 3” x 2” footprint, 0.9” profile\n\n• Regulated single, dual & triple outputs\n\n• Input range 85 to 264VAC\n\n• Peak load capability\n\n• ITE & medical approvals\n\n• 4.0kVAC input to output isolation\n\n• <0.5W no load input power\n\n• Remote sense\n\n• -20°C to +70°C o;
XPPOWER
ECP40US12
40 Watts ECP Series
文件:179.36 Kbytes Page:2 Pages
XPPOWER
ECP40US12
包装:盒 描述:AC/DC CONVERTER 12V 40W 电源 - 外部/内部(板外) AC DC 转换器
AC-DC Power Supplies
文件:197.65 Kbytes Page:8 Pages
文件:841.22 Kbytes Page:5 Pages
文件:175.71 Kbytes Page:4 Pages
ECP40US12产品属性
  • 类型
    描述
  • InputVoltage:
    Single Phase
  • OutputVoltage:
    12V
  • OutputCurrent:
    3.34A