位置:首页 > IC中文资料 > DMN2990UDJ
DMN2990UDJ价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
DMN2990UDJ
DUAL N-CHANNEL ENHANCEMENT MODE MOSFET
This new generation 20V N channel enhancement mode MOSFET has been designed to minimise RDS(on) and yet maintain superior switching performance. This device is ideally suited to portable , Battery packing and other power management functions.
DIODES
美台半导体
DMN2990UDJ
文件:402.72 Kbytes Page:7 Pages
DIODES
美台半导体
DMN2990UDJ
文件:181.38 Kbytes Page:6 Pages
This MOSFET is designed to minimize the on-state resistance (RDS(ON)) and yet maintain superior switching performance, making it ideal for high efficiency power management applications. Dual N-Channel MOSFET\nLow On-Resistance\nVery low Gate Threshold Voltage, 1.0V max\nLow Input Capacitance\nFast Switching Speed\nUltra-Small Surface Mount Package 1mm x 1mm\nLow Package Profile, 0.45mm Maximum Package height;
7-bit and 8-bit codes and their extension
ETCList of Unclassifed Manufacturers
未分类制造商
Negative Low Dropout Regulator
文件:421.07 Kbytes Page:12 Pages
NSC
国半
Three Terminal, Fixed Voltage, Low Dropout Negative Voltage Regulator In Hermetic Packages
IRF
IRF
DMN2990UDJ产品属性
  • 类型
    描述
  • Automotive Compliant PPAP:
    On Request*
  • Polarity:
    N+N
  • ESD Diodes:
    Yes
  • VDS:
    20 V
  • VGS:
    8 ±V
  • IDS @ TA = +25°C:
    0.45 A
  • PD @ TA = +25°C:
    0.35 W
  • RDS(ON) Max @ VGS (10V):
    N/A mΩ
  • RDS(ON) Max @ VGS (4.5V):
    990 mΩ
  • RDS(ON) Max @ VGS (2.5V):
    1200 mΩ
  • RDS(ON) Max @ VGS (1.8V):
    1800 mΩ
  • VGS (th) Max:
    1 V
  • QG Typ @ VGS = 4.5V (nC):
    0.5 nC
  • QG Typ @ VGS = 10V (nC):