位置:首页 > IC中文资料 > DME6S68K
DME6S68K价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
DME6S68K
封装/外壳:径向 包装:散装 描述:CAP FILM 0.068UF 10% 630VDC RAD 电容器 薄膜电容器
CDE
Polyester Film Capacitors Metallized Radial Leads
CDE
Type DME Polyester Film Capacitors
文件:493.26 Kbytes Page:4 Pages
FILM, PAPER-FILM CAPACITORS
Polyester Film Capacitors
文件:375.05 Kbytes Page:3 Pages
ETCList of Unclassifed Manufacturers
未分类制造商
High AC Current Polypropylene Film Capacitors
文件:133.41 Kbytes Page:3 Pages
Polyester Film Capacitors
文件:207.48 Kbytes Page:2 Pages
Commercial, Industrial Applications
文件:185.34 Kbytes Page:2 Pages
未分类制造商
Axial Leaded High Frequency Pulse Capacitors
DME6S68K产品属性
  • 类型
    描述
  • Capacitance:
    68 nF
  • VoltageDC:
    630V
  • VoltageAC:
  • ESR:
  • dV/dt:
    33
  • RippleCurrent:
  • MinTemp:
    -55°C
  • MaxTemp:
    125°C
  • Tolerance:
    -10%/+10%
  • LoadLife:
  • Width:
  • Height:
    11.5mm
  • Length:
    18.5mm
  • Thickness:
    6mm
  • Diameter:
  • LeadSpacing:
    15mm